Rogale Świętomarcińskie przez cały rok!

Czy wiesz że certyfikowane rogale świętomarcinskie są dostępne w naszej ofercie przez cały rok?

Rogale dostępne cały rok

Właśnie TAK! W naszej ofercie znajdziesz certyfikowane Rogale Świętomarcińskie, tradycyjnie przyrządzane na dzień św. Marcina ( 11 listopada ) przez okrągły rok.

Nasze rogale oprócz certyfikatu, który potwierdza zarówno skład recepturowy, jak i technologię produkcji oraz ( co najważniejsze ) jedyny i niepowtarzalny smak rogala świętomarcińskiego, mają specjalne oznakowanie „Chronione oznaczenie geograficzne”.

Znak ten potwierdza ( zgodnie z detektywami EU )

(ang. protected geographical indication, PGI) – jest również kategorią produktów wytwarzanych w konkretnym regionie, miejscu lub (wyjątkowo) w państwie. Związek produktu z regionem nie musi być jednak tak ścisły jak w wypadku produktu z Chronioną Nazwą Pochodzenia. W wypadku produktu CH.O.G.:

  • Wyrób chroniony musi być produkowany w regionie z którego wynika jego nazwa, ale przebiegać tam musi tylko jedna z faz wytwarzania (produkcja, przetwarzania lub przygotowanie). Np. mięso na Kiełbasę Lisiecką może być pozyskiwane z innych regionów, ale proces produkcji musi odbywać się w okolicach Liszek i Czernichowa.
  • Wyrób musi mieć silny związek z miejscem pochodzenia. Cechy wyrobu nie muszą jednak wynikać bezpośrednio z charakteru przyrodniczego lub kulturowego miejsca powstania

( źródło – Wikipedia ) więcej dowiesz się tutaj:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Oznaczenia_pochodzenia_geograficznego_produkt%C3%B3w_rolnych_w_Unii_Europejskiej